Aktualności

ANTONIO CUP 2014

• autor: KSWarta2003, 2014-05-27 17:47

​​

Nie opadły jeszcze emocje związane z turniejem w Śremie, a na horyzoncie widać kolejną imprezę sportową, w której udział weźmie drużyna Warty Poznań 2003. 14 czerwca na Antonio Cup 2014 oprócz Zielonych przyjadą do Jarocina mi.in. Śląsk Wrocław, Lech Poznań, Lechia Kostrzyn, Kaliszanin Kalisz, czy PKS Racot.

Szczegóły  ---->

1.ORGANIZATOR

Organizatorem turnieju jest Parafialny Uczniowski Klub Sportowy  Antonio Jarocin z w Jarocinie przy ulicy Franciszkańskiej 3. Patronat medialny objęła telewizja internetowa Redboxtv.pl

2.UCZESTNICTWO

1. Turniej organizowany jest w dwóch kategoriach wiekowych  rocznik 2003 - osiem zespołów oraz rocznik 2004 - osiem zespołów2. Zespół może się składać z maksymalnie 12. Zawodników. 3. Wszystkich zawodników obowiązują aktualne badania lekarskie4. Turniej rozegrany zostanie na boisku naturalnym - płyta główna spółki Jarocin – Sport przy ulicy Sportowej 6 w Jarocinie

3.SYSTEM ROZGRYWEK

1. W drodze losowania dokonanego przez organizatora zespoły z rocznika 2003 utworzyły 2 grupy A i B  po 4 zespoły, identycznie rocznik 2004 został rozlosowany na grupy C i D po 4 zespoły

2. Rozgrywki grupowe w systemie każdy z każdym

3. Do ćwierćfinału turnieju awansują wszystkie drużyny występujące w grupach według schematu1 miejsce gr. A zagra z 4 miejscem gr. B następnie 2A-3B, 3A-2B, 4A-1Boraz 1miejsce gr. C z 4miejscem gr. D, 2C-3D, 3C-2D, 4C-1D.

4. Pary półfinałowe utworzą zwycięzcy ćwierćfinałów według schematu zawartego w terminarzu gier. Przegrani z półfinałów zagrają mecz o 3 miejsce, a wygrani spotkają się w finale.

4. PRZEPISY GRY

1. Obowiązują aktualne przepisy gry w piłkę nożną

2. Mecze  rozgrywane będą równolegle na

3 boiskach o wymiarach 60x30m ,bramki 5x2m3. Czas gry 2x10 min., przerwa 1 minuta

4. Nie obowiązują przepisy dotyczące pozycji spalonej

5. Liczba zawodników na boisku to 7 + bramkarz , zmiany systemem „hokejowym” w przerwach meczu

6. Mecze rozgrywane będą piłkami nożnymi roz.4 - „Brazuca” Adidas

7. Piłka wprowadzana z autu nogą po podłożu - według unifikacji PZPN

8. Bramkarz wprowadza piłkę do gry w sposób dowolny

9. Wszystkie rzuty wolne są rzutami wolnymi pośrednimi

10. Rzut karny wykonywany jest z odległości 9m

11. Odległość zawodników od piłki podczas wykonywania rzutów wolnych i autów 5m

12. Za przewinienia podlegające upomnieniu (żółta kartka) stosuje się kary wychowawcze 1 - 3 minGdy drużyna grająca w osłabieniu traci bramkę, zawodnik ukarany karą minutową automatycznie wraca na boisko

13. W przypadku straty bramki przez drużynę grającą w osłabieniu w wyniku  wykluczenia zawodnika (czerwona kartka), drużyna może wprowadzić do gry zawodnika innego niż zawodnik wykluczony

14. Za zwycięstwo w meczu  przyznaje się 3 pkt., za remis 1 pkt., za porażkę 0 pkt

15. W turnieju o kolejności miejsc w grupie decyduje: liczba zdobytych punktów, wynik bezpośredniego meczu, różnica zdobytych i straconych bramek,  liczba zdobytych bramek

16. W przypadku trzech drużyn posiadających tą samą ilość punktów o kolejności miejsc decyduje dodatkowa tabelka uwzględniająca mecze tylko między zainteresowanymi  drużynami

17. W fazie pucharowej turnieju w przypadku wyniku remisowego dochodzi do serii rzutów karnychpo 3. zawodników z obu drużyn, a w przypadku dalszego nierozstrzygnięcia meczu po 1. do skutku

18. Każdy mecz prowadzony jest przez jednego sędziego.

5. UBEZPIECZENIE

1. Uczestnicy turnieju ubezpieczeni są na koszt własny Każdy z zawodników objęty jest ubezpieczeniem grupowym w danym klubie

2. Organizator objęty jest Ubezpieczeniem Odpowiedzialności Cywilnej.

6. NAGRODY

1. Pierwsze trzy zespoły w obu kategoriach - puchary i dyplomy2. Najlepszy zawodnik turnieju w kategorii 2003 oraz 2004 - statuetka i nagroda rzeczowa3. Najlepszy bramkarz turnieju w kategorii  2003 oraz 2004 - statuetka i nagroda rzeczowa4.Najlepszy trener turnieju w obu kategoriach – nagroda rzeczowa.

7. POSTANOWIENIA KOŃCOWE

1. Organizator zapewnia pierwszą pomoc przy urazach powstałych w czasie gry (opieka medyczna), natomiast nie ponosi odpowiedzialności prawnej za stan zdrowia uczestników i udział  w rozgrywkach  osób chorych

2. Organizator zapewnia ciepły posiłek oraz napoje

3. Zawodnicy biorący udział w rozgrywkach muszą posiadać ze sobą dokument potwierdzający ich tożsamość

4. Za wszystkie sprawy formalne dotyczące drużyny, wymienione w powyższych punktach regulaminu odpowiedzialny jest pełnoletni opiekun drużyn

5. Organizator zastrzega sobie prawo do własnej interpretacji sytuacji spornej, której regulamin nie uwzględnia6. Do interpretacji powyższego regulaminu uprawniony jest jedynie Organizator.